Во верижен судир во Заечар едно лице загина, друго е повредено во судар на три возила

На патниот правец Заечар-Неготин, како што велат од српската полиција за „Телеграф“, се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е хоспитализирано.

Се судриле три возила, а пожарникарите ги извлекувале патниците.