Во Визбегово, тешко повредени мотоциклист и малолетник

30

Б.Р.(63) од Скопје, вчера околу 13 часот управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.

Несреќата, информираат од МВР, се случила во скопско Визбегово.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот и сопатник – малолетник и биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, посочуваат од полицијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.