(ВО ЖИВО) Блокади пред Владата и МНР, се бара за оставка на Заев

159

Следете ги во живо протестите во Скопје, со блокада на улиците пред зградите на Владата и Министерството за надворешни работи:


Од 18 часот ќе се оддржат и во 15 градови ширум државата,.

-Време е граѓаните на Куманово, Македонска Каменица, Пробиштип, Делчево, Пехчево, Берово, Виница, Радовиш, Валандово, Дојран, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид да се обединат против злото наречено Зоран Заев и СДСМ. Протест сега, за да не биде предоцна! Оставка на Заев, слобода на народот!, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.