(ВO ЖИВО) Бoмбa на Љупчо Палевски: Приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

904

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето „Бојкотирам“. Кодното име на операцијата е „Атлантик“ и истата се одвива во период пред референдумот кога се следат сите противници на промената на името и против нив се калемат тешки обвинувања за домашен терорирам и македонски екстремизам.

Проследете ја во живо прес конференцијата на Палевски:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.