ВИДЕО I Мицкоски до Груевски: Не би сакал никогаш да им правам на луѓето тоа што не сакам мене да ми го прават!

Изјава на Христијан Мицкоски во врска со преписката со поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски при посетата на Општина Ѓорче Петров, каде заедно со градоначалникот Александар Стојкоски ја пуштија во употреба новата општинска зграда.

Мицкоски само порача дека никогаш не сака да прави на луѓето нешто, што не сака нему луѓето да му прават.

„Нека е жив и здрав, мојата порака до Никола Груевски е не би сакал никогаш да им правам на луѓето тоа што не сакам луѓето мене да ми прават“, рече Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.