ВО ЖИВО: Изјава на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

66

Денеска (16.09.2021) четврток во 11:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе посети семејство погодено од несреќата во Ковид болницата во Тетово.

При тоа ќе даде изјава за медиуми на кејот кај АМСМ во Тетово (наспроти ОНЕ хоспитал, на индистриската улица).

Изјавата можете да ја следите во живо на фејсбук профилот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.