ВО ЖИВО: Обраќање на Ковачевски во Охрид

Обраќање на премиерот Димитар Ковачевски по и официјалниот почеток на состанокот на високо ниво во рамки на дијалогот Белград-Приштина под покровителство на ЕУ, што се одржува во Охрид:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.