ВО ЖИВО: Прес конференција на Мицкоски и Сијарто

325

Се очекува да започне заедничка прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и на министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто.

Исто така прес-конференција можете и да ја следите ТУКА.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.