12 C
Skopje
понеделник, септември 21, 2020

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

125

ВМРО-ДПМНЕ во секој момент се очекува да одржи втора прес-конференција по повод изборниот ден во Република Македонија.

На пресот партијата се очекува да ги соопшти првичните резултати.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.