19 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020

(ВО ЖИВО) Протест „Стоп за злоупотреба на европските пари“

89

ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток од 18:30 часот организира нов протест со возила.

-Веќе три години се читаат и слушаат скандали низ медиумите со докази за проневери и сомнежи за криминал, а ЈО и финансиската полиција молчат. Се молчи за скандалот каде 270 000 евра беа доделени на фризерница од страна на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Се молчи и за скандалот каде се доделени 83.000 милиониевра за тренирање на хрватско магаре, велат од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани, од 18:30 часот на протест со возила од СЦ „Борис Трајковски“ до Секретаријат за европски прaшања, за да се стави стоп за злоупотреба на европските пари.

Протестот можете да го следите во живо на следниов линк:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.