24.8 C
Skopje
среда, јули 28, 2021

ВО ЖИВО: 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ

120

ВМРО-ДПМНЕ денес го слави својот 29-ти роденден, а со почеток во 19 часот во Македонската Филхармонија ќе се одржи прослава.

Во рамки на настанот, свое обраќање ќе има претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

Настанот започнува во 19:00 часот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.