Грчкиот парламент гласа за ратификација на Договорот од Преспа

270

Во грчкиот парламент во тек е гласање за ратификација на Преспанскиот Договор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.