Водата во Подгорица не е за пиење

78

Водата од изворите Мареза, од каде што се снабдува поголемиот дел од Подгорица, и понатаму не е за пиење, соопштуваат денеска од подгоричкиот водовод.

Како што се наведува, во водите на Мареза регистрирана е поголема матност, поради што апелираат до потрошувачите, кои се напојуваат од тој извор, пред употреба таа да се проврие.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.