(ВИДЕО) Водени топови и гумени куршуми на геј парадата во Истанбул

69
Водени топови и гумени куршуми на геј парадата во Истанбул

Турската полиција употреби водени топови и гумени куршуми за да ги растера лицата, кои се собраа во центарот на Истанбул за да учествуваат во геј парадата.

Полицијата се обидувала да ја запре толпата да се собере во близина на плоштадот Таксим.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.