Водици – неработен ден за православните верници

98

Согласно со Законот за празниците на Република Македонија, празникот Богојавление – Водици на 19 јануари 2019 (сабота) е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.