Водици неработен ден за православните верници

148
водици

Министерството, воедно, им го честита празникот Богојавление (Водици) на граѓаните од православната вероисповед.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.