Вонредна временска: Спремете се за силно невреме со град

165
Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и скопско
Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и скопско

Времето во Македонија денеска ќе биде слично на вчерашниот ден, променливо и нестабилно, е прогнозата од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија.

Во текот на денот ќе биде променливо облачно и нестабилно, а попладне со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен ветер и појава на град.

Утринската температура ќе биде од 6 до 14 степени, а максималната ќе се движи од 16 до 27 степени Целзиусови.

 

Од петок промена. Не чека стабилизација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.