Вооружен грабеж на скопски хотел

668

Во пресрет на новогодишната забава, три маскирани лица вооружени со пиштоли извршиле грабеж на еден скопски хотел, известија во вторникот од Министерството за внатрешни работи.

Инцидентот се случил околу 19,20 часот во хотел во Скопје, кој МВР не го именува,  три засега неидентификувани лица извршиле разбојништво и со закана со пиштол од вработениет одзеле пари.

СВР Скопје соопшти дека презема мерки за расчистување на случајот.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.