Вооружен грабеж на златарница во Прилеп

63

Вооружен грабеж во златарница во старата чаршија во Прилеп е извршен во вторникот претпладнето, напаѓачите засега не се идентификуван и се утврдува причинетата штета

Околу 8:30 часот изутрината во центарот на Прилеп се случил вооружен грабеж, кога тројца вооружени напаѓачи насилно влегле во златарницата која е во старата прилепска чаршија, и’ се заканиле на продавачката и потоа заминале пленот.

Сведоци на разбојништвото биле околните дуќанџии. Полицијата го потврдува настанот, но од таму велат дека се’ уште се прави увид.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.