Вооружени напаѓачи од скутер повредија четири лица во Шведска

100

Вооружени напаѓачи, кои биле на скутери отвориле оган кон автомобилот, кој го бркале во јужниот дел на Малме.

Полицијата нагласи дека напаѓачите со скутерот побегнале од местото на инцидентот.

Сите четири повредени лица се префрлени во болница со рани од огнено оружје, наведува полицијата и додава дека случајот го истражува како обид за убиство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.