Возач и совозач потешко повредени во сообраќајка во Скопје

38

Возач на патничко моторно возило и сопатник биле тешко повредени во една од вкупно 17 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки со полесни повреди се здобиле 12 лица, а во девет била причинета материјална штета.

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала и исклучила од сообраќај тројца возачи кои го управувале возилото пред да се стекнат со право на управување моторно возило и пет нерегистрирани возила.

Санкционирани биле и четворица возачи кои поминале на крстосница на црвено светло и еден возач за неправилно престигнување.

Пет пешаци кои поминале коловоз вон пешачки премин и пет пешаци кои поминале коловоз на црвено светло биле исто така биле санкционирани од страна на сообраќајната полиција.

Со помош на  специјалното возило „пајак“, отстранети биле 63 возила.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.