Возач тешко повреден, излетал со возило од автопатот Велес-Градско

На 23.03.2023 околу 15.20 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот А1 во правец Велес-Градско, патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Д.(36) од Скопје, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.Д., констатирани во Општата болница Велес.

По овластување на јавен обвинител увид извршила увидна екипа од СВР Велес.