Возач тешко повреден откако излетал од патот Македонска Каменица – Саса

На 05.05.2022 во 01.20 часот во ОВР Македонска Каменица било пријавено дека на регионалниот пат Македонска Каменица – с.Саса патничко моторно возило „БМВ“, управувано од Г.Г. од Македонска Каменица, излетало надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото констатирани во Клинички центар Штип.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Македонска Каменица.