Возачите од утре не смеат да возат без зимска опрема за сообраќај

Законската обрска која ќе трае до петнаесетти март следната година и Министерството за внатрешни работи апелира до сите граѓани да се придржуваат до пропишаните правила заради безбедност на сите учесници во сообраќајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.