Воздржете се од провокации утре, апелира Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски во пресрет на 4. февруари, денот на роденденот на македонскиот револуционер, Гоце Делчев, апелира на смиреност со цел чествувањето да помине достоинствено.

„Апелирам сите да бидеме обединети и горди и заедно да покажеме достојна почит кон великанот Гоце Делчев. До патриотските здруженија и поединци апелирам да се воздржат од провокации. Мнозинството сака мирно чествување на овој настан. Нема да дозволиме инциденти“, рече Ковачевски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.