ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Старец се удави во Каменичка река

180

Старец се удави во Каменичка Река.

Осумдесет годишниот Генчо К. е пронајден мртов.

Неговото тело  го пронашле рибари, по што е алармирана и полицијата, пренесува „Старплус“ на ТВ Стар.

Инаку, ова е втор случај на давење во Каменичка Река во една недела. Претходно беше пронајдено телото на 85-годишен жител на Македонска Каменица.

Старец се удави во Каменичка река
Старец се удави во Каменичка река, фото: Старплус

Полицијата го истражува случајот, но веројатно е дека се работи за лична одлука на починатиот. Точните причини за смртта ќе треба да ги даде обдукцијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.