Времен сообраќаен режим на „Антон Попов“, автобусите ќе се пренасочат

205

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради извршување градежни работи во рамки на реконструкцијата на улицата „Антон Попов“, од утре (19.10.2018 година, петок) до завршувањето на градежните работи, се воведува привремен сообраќаен режим.

Привремениот сообраќаен режим се воведува на потегот од крстосницата со улица „Павел Шатев“ до  крстосницата со улица „Димо Хаџи Димов“ (кај Шампионче).

За време на извршувањето на градежните работи на оваа траса ќе биде забранет сообраќајот за тешките товарни возила, како и за автобусите на јавниот превоз кои ќе се пренасочат и ќе се движат по булевар „Борис Трајковски“.

Апелираме сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни, да ја приспособат својата брзина на движење според условите на патот и да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.