Временска прогноза до крајот на месецот- не очекува промена на времето

58
Остануваат уште 11 дена до крајот на месецот, а според прогнозата на Accu Weather нема да имаме многу сончеви денови до крајот на месецов.
Како што можеме да забележиме, уште во четврток и петок се очекуваат врнежи и грмежи. Метеоролозите најавија променливо време до крајот на јуни.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.