Временска прогноза – Сончево и топло

69

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 36 степени. УВ=10.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и појава на налети од ветер од северен и северозападен правец со брзина до 13 км/ч.

Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната температура до 35 степени.

Согласно прогнозите, од вторник и среда се очекува да дува умерен до засилен северен ветер со можност за појава на услови за краткотраен локален дожд.
Дневните температури ќе опаднат за неколку степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.