Времето денеска облачно со повремено сонце и слаб дожд

78

Променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални слаби врнежи од дожд во западните делови, а на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег, најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Температурит ќе се движат од девет до 15 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.