Времето денеска, променливо облачно со повремен дожд

15

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни на истокот. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Утринската температура ќе се движи од седум до 14 степени, а дневната температура од 12 до 22 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Утринската температура ќе достигне до 11 степени, а дневната температура до 20 степени.
За време на викендот ќе биде променливо облачно и врнежливо со повеќе сончеви периоди во сабота, а поинтензивни врнежи во недела. Следува периодот со услови за појава на утринска магла по котлините, но и на позитивни утрински температури.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.