Времето облачно и врнежливо

43

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и грмежи, особено во јужните и во источните делови. Кон крајот на денот се очекува постепено стабилизирање на времето и престанок на врнежите.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната од 21 до 28 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.