15 C
Skopje
вторник, мај 11, 2021

Врненежи од снег и минусни температури и следните денови

25

Во вечерните часови врнежите ќе ослабнуваат и постепено ќе престануваат. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7 Целзиусови степени, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во следните два дена ќе има повремени локални врнежи претежно од снег со послаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер. Од четврток ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури, додека утринските до крајот на работната недела насекаде ќе бидат под нула.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.