Врнежливо време низ цела Македонија

62

Врнежливо и облачно време со просечни температурни разлики, за првиот работен ден од последната недела на ноември.

Просечните температури ќе се движат помеѓу 12 и 16 целзиусови степени низ котлините, додека во југоистокот се очекуваат максимални температури до 17 целзиусови степени.

Таквото време ќе се задржи во текот на целиот ден, со мало разведрување во претпладневните часови. Најмногу дождови се очекуваат во западниот регион на територијата на Македонија.

Во главниот град температурата ќе достигне максимални 6 целзиусови степени, со временска прогноза од облачно и врнежливо време.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.