Втор ден од подготовките на нашата репрезентација во Букурешт (ФОТО)

62

Фудбалската репрезентација на Македонија веќе е во Букурешт, каде го чека своето деби на Европското првенство и средбата со Австрија.

Игор Ангеловски со своите помошници непречено ги извршуваат подготовките за долгоочекуваниот континентален собир, а денес нашата селекција на прекрасната „Национална Арена“, го одработи својот втор тренинг од пристигнувањето во главниот град на Романија.

    

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.