Вучиќ до Пендаровски: Стево, што ќе ти е превод кога зборуваш добро српски (ВИДЕО)

Во рамките на дводневната посета на Пендаровски во Србија, македонскиот претседател одржа заедничка прес конфренција со српскиот лидер Александар Вучиќ.

Пред самиот почеток на конференцијата, српскиот претседател се пошегува кога Пендаровски побара слушалки за превод од српски.

– Стево што ќе ти е превод кога десет пати подобро зборуваш српски отколку јас македонски – низ насмевка порача Вучиќ.