Вучиќ потврди дека Косово бара признавање од страна на Србија и членство во ОН

46

Ако ова се условите тогаш немаме за што да разговараме. Српскиот претседател Александар Вучиќ излезе разочаран по состанокот што го имаше со претседателот на Франција Емануел Макрон за решавање на косовскиот спор.

-Албанската страна излезе со овие барања. Зачувување на територијалниот интегритет, меѓусебно признавање и членство во Обединетите нации.Србија ултиматуми нема да прифати-изјави Вучиќ

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.