Вучиќ во Париз на разговори со Макрон за Косово, ЕУ и метрото во Белград

30

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, престојува во Париз, каде што, како што рече, го очекуваат важни разговори за Србија, објавено е на неговиот Инстаграм профил.

„Не очекуваат важни разговори за Србија и теми од Косово, европскиот пат на Србија и изградбата на метрото во Белград“ наведува Вучиќ. Кабинетот на Вучиќ претходно објави дека денеска тој ќе се сретне со претседателот на Франција, Емануел Макрон. Како што се наведува во соопштението, Макрон ќе приреди и ручек за Вучиќ

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.