Вучиќ излезе од Парламентот, на демонстрантите им рече: „Нема ништо од тоа“

214

Претседателот на Република Србија ја напушти зградата на Претседателството на главната врата при што имаше краток разговор со малкумината останати пред објектот.

Демонстрантите довикуваа и го навредуваа, а Вучиќ им одговори: „Нема ништо од тоа“.

Претходно демонстрантите тврдеа дека нема да му дозволат да замине, односно дека ќе замине од објектот „само низ глувчешки канали“.

Видео од излегувањето на Вучиќ објави новинарот на Ал Џазеира, Марко Суботиќ.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.