Вучиќ во домот на Шаулиќ изрази сочувство (ВИДЕО)

Шабан Шаулиќ го изгуби животот во тешка сообраќајна несреќа на 17 февруари на 67 годишна возраст.

377

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ беше во куќата на семејството на Шаулиќ за да изрази сочувство за смртта на познатиот пејач, пренесуваат српските медиуми.

Во негова придружба биле и претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и министерот за одбрана Александар Вулин.

Шабан Шаулиќ го изгуби животот во тешка сообраќајна несреќа на 17 февруари на 67 годишна возраст.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.