-1 C
Skopje
сабота, јануари 16, 2021

За 24 часа казнети 549 граѓани за неносење заштитна маска

27

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.11.2020 година) на територијата на  Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 549  прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.