За брзо возење казнети 21 лице во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 133 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 21 санкција, 10 мерки за возење без возачка дозвола, четири за возење под дејство на алкохол.

Изречени се пет мерки за нерегистрирани возила, осум санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, шест мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), осум санкции за недавање првенство на минување на пешаци, четири мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.