За брзо возење во неделата казнети 190 возачи

23

Во текот на вчерашниот ден (22.05.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 190 возачи.

Од нив 12 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 76 возач ја пречекорил брзината во населено место, а 122 надвор од населено место.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.