За двајца скопјани поднесени кривични пријави за поседување амфетамин и марихуана во Дојран

126

МВР, односно надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе кривични пријави против две лица од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

М.А.(21) од Скопје на 08.07.2018 во 00,30 часот во Дојран, од полициски службеници, кај пријавениот, бил пронајден и одземен амфетамин.

В.Н.(29) од Скопје на 07.07.2018 година во 22,00 часот во Дојран, од полициски службеници, кај А.Д. била  пронајдена и одземена марихуана, која претходно ја набавила од пријавениот. По ова, бил извршен преглед над пријавениот, при што била пронајдена и одземена марихуана.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.