За Касами е прифатлив секој предлог кој доаѓа од ЕУ и Париз

Претседателот на БЕСА и градоначалник на Тетово, Билал Касами денеска порача дека треба да имаме повеќе доверба во предлозите што ни доаѓаат од ЕУ.

-Прифатлив е секој предлог кој доаѓа од ЕУ и Париз. Повик до сите граѓани дека ако веруваме во европските вредности тогаш треба да ги прифатиме предлозите кои доаѓаат од нив, да го решиме проблемот и кога ќе бидеме дел од ЕУ ќе имаме повеќе можности согласно тие стандарди за човековите права, рече Касами.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.