За неносење маска казнети 439 луѓе

13

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија се регистрирани 439 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со епидемијата на Ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.