-1 C
Skopje
сабота, јануари 16, 2021

За неносење маска казнети 683 граѓани

32

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, за носење лична заштита на лице, полицијата регистрирала 683 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.