За непрописно престигнување казнети 101 возач на цела територија на Македонија

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 12.00 до 16.00 часот во рамки на спроведената зајакната акциска контрола за санкционирање возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Македонија, санкционирани се 101 возач.

Како што информираа денеска од МВР, од нив, 27 на територијата на СВР Охрид, 16 на територија на СВР Тетово, по 11 возачи непрописно престигнувале на територијата на СВР Битола и СВР Велес…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.