За шест часа полицијата на подрачјето на СВР Тетово казни 19 пијани возачи

Вчеравечер (29/30 октомври) од 22 до 4 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило, а се под дејство на алкохол.При контролата санкционирани биле вкупно 19 возачи (ТЕ-14 и ГВ-5), кај кои било утврдено присуство на алкохол.На сите возачи-прекршители изготвени им се поднесоци и исклучени се од сообраќај.

Во акциската контрола, исто така, биле санкционирани и 15 други видови сообраќајни прекршоци.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.