За сите стомачни инфекции, чудесен лек од кора од калинка

4922
За сите стомачни инфекции, чудесен лек од кора од калинка
За сите стомачни инфекции, чудесен лек од кора од калинка
Не ја фрлајте кората од калинка. Исушете ја и чувајте ја. Ова е неверојатно средство кое ќе ви помогне од сите стомачни инфекци. Овој лек помага при дизентарија, дијареа и ќе ве ослободи од цревни нарушувања, стомачни вируси, сламонелоза, чир на желудник и дисбактериоза на цревата.
Чудотворен рецепт на рускиот исцелител Г.И. Глобоког:
Однос на суви кори од калинка и зовриена вода е 1:20. Во претходно загреана топла шолја или чаша ставете 10-12 грама суви кори и прелије ги  со 200 мл. зовриена вода. Покријте ја чашата со ттацна и оставете да отстои 25-30 минути. После тоа може да се пие. Корите не ги фрлајте.Подготовка: За секоја болест е различна.

За излекување за пет часа од: дизентерија, дијареа, салмонелоза, туфус, колара, воспаление на слепо црево, консумирајте на следниов начин:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.